woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom

Funkcjonalny przedpokój – jakie meble sprawdzają się w tej przestrzeni?

Ergonomia, funkcjonalność, a przy okazji estetyka – to wszystko powinno łączyć meble do przedpokoju. Ta przestrzeń urządzona w odpowiedni sposób ułatwia codzienne funkcjonowanie, zapewnia komfort na dobrym poziomie. Przedpokój to miejsce przechowywania, zmiany obuwia, często pełni też funkcję garderoby. Które meble warto wybrać, co uwzględnić przy podejmowaniu decyzji?

Wieszaki czy szafa na odzież?

W przedpokoju przede wszystkim odwiesza się odzież wierzchnią. Dlatego też naturalne wydaje się zainstalowanie w nim wieszaków. Mogą one przybierać najprostszą formę – wolnostojącą albo mocowaną do ściany, choć obecnie często odchodzi się od tego podejścia. Praktyczne rozwiązanie to wieszaki na panelu, który jest częścią mebli w przedpokoju. Mogą być to także klasyczne wieszaki ubraniowe, które znajdują się na niewielkim drążku. Osoby, które lubią mieć uporządkowaną przestrzeń, stawiają często na zabudowane wieszaki albo szafę. Uzupełnieniem panelu czy szafy w przedpokoju jest najczęściej lustro. Rozświetla przestrzeń, ma walory funkcjonalne, a także optycznie powiększa nawet niewielki przedpokój.

Szafki, komody i inne sposoby na przechowywanie

Obok typowych mebli do przedpokoju, które mają zapewnić możliwość odwieszenia odzieży wierzchniej, w przestrzeni tej przydają się także inne rodzaje umeblowania. Do przechowywania drobiazgów przyda się podręczna konsola, szafka albo komoda. Pomieści używane na co dzień akcesoria – klucze, krem przeciwsłoneczny czy okulary. Może też przydać się na kapelusze, czapki czy szaliki. Uzupełnieniem otwartych półek często stają się praktyczne pojemniki, skrzynki czy pudełka, które zapewniają lepsze uporządkowanie przedmiotów oraz większą estetykę przestrzeni.  

Sprawdzone patenty na obuwie w przedpokoju

Przedpokój tradycyjnie jest także miejscem zmiany obuwia, dlatego to tu najczęściej znajduje się przestrzeń do jego przechowywania. Jeżeli wyposażenie przedpokoju stanowi szafa, to odpowiednie wkłady czy półki w tej przestrzeni spisują się idealnie. Inny pomysł do dedykowane szafki na obuwie. W zależności od przestrzeni do dyspozycji mogą być płytkie lub głębokie, niskie z siedziskiem albo wysokie, sięgające nawet sufitu. Modne są także wieszaki i stojaki na obuwie, choć to najczęściej wybór do oddzielnej garderoby lub zabudowanej szafki.

Co jeszcze uwzględnić wybierając meble do przedpokoju?

Meble w przedpokoju oprócz walorów funkcjonalnych powinny być także estetyczne, pasujące do przestrzeni oraz pozostałej części domu. Przedpokój to najczęściej pierwsza, zaraz po ewentualnym wiatrołapie część domu, dlatego ma pewne walory reprezentacyjne. Warto wybierając meble do niego dobrać odpowiednio materiał wykonania. Praktyczne i piękne naturalne drewno, korzystna cenowo płyta meblowa, a może połączenia metalu i tworzywa sztucznego? Meble mogą być wykonane na miarę, co sprawdza się w nietypowych czy niewielkich wnętrzach. Warto dopasować ich wysokość oraz dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak na przykład lustro czy haczyki na odzież.