woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Ogród

Jakie wybrać krzewy do ogrodu?

Krzewy oraz barwne kwiaty potrafią przyozdobić każdy przydomowy ogród. Dziś prawie że każdy ogród zdobią krzewy wieloletnie, które dzięki posiadaniu ciekawych barw oraz pięknych kwiatów stanowią jedne z najbardziej dekoracyjnych roślin ogrodowych. Dzięki nim każda prywatna, zielona oaza nabiera niesamowitego uroku oraz charakteru?

Wysokie, kwitnące krzewy do ogrodu

Obecnie w sezonie wybór krzewów do ogrodu jest na rynku bardzo bogaty. Pośród wielu z nich ogromnym zainteresowaniem pośród tysięcy ogrodników cieszą się wieloletnie krzewy kwitnące.

Do najchętniej wybierany można bez wątpienia zaliczyć: lilaka pospolitego, a więc bez, forsycję, róże oraz migdałka trójpłatkowego.
Do niezwykle ciekawego krzewu o bardzo pięknych kwiatach zalicza się także budleję Dawida. Jest to dość wysoki krzew, którego wysokość sięga bardzo często do około 2 – 3 metrów. Krzew ten charakteryzuje się nie tylko tym, że posiada bardzo ciekawe kwiaty, lecz także tym, że bardzo długo kwitnie. Na wielu krzewach można spotkać kwiaty jeszcze w październiku. 'Barwy kwiatów są uzależnione od posiadanej odmiany. Najczęściej kwitnie on na kolor różowy, bordowy, fioletowy, niebieski oraz biały. Posiada on bardzo przyjemny woń i w związku z tym wabi do motyle. Stąd też bardzo często zwany jest motylim krzewem.

Niezwykłą ozdobą każdego przydomowego ogrodu oraz doskonałym wabikiem dla owadów jest także jaśminiowiec wonny, którego wysokość sięga do około trzech metrów. Metrów. Roślina ta jest bardzo odporna na duże mrozy. Na przełomie maja i czerwca jaśminiowiec pokrywa się delikatnymi białymi oraz bardzo intensywnie pachnącymi kwiatami.

Dla ogrodników którzy na swojej posesji pragną posiadać krzew o bardzo dużych kwiatach polecana jest kalina koralowa. Roślina ta już w maju potrafi przyozdobić każdy ogród dużymi kulami białych kwiatów.
Niezwykle pięknie w każdym ogrodzie prezentuje się także złotokap posiadający żółte kwiaty, charakterystycznie zebrane w długie, zwisające kiście.

Niskie krzewy – doskonała ozdoba ogrodu

W każdym przydomowym ogrodzie powinny także znajdować się wieloletnie krzewy o nieco niższym wzroście. Niezwykle łatwe w uprawie są hortensje, zarówno w odmianie ogrodowej jak i drzewkowatej. Ich wysokość zazwyczaj sięga około jednego metra, zatem mogą one być także z powodzeniem wykorzystane do efektownego przyozdobienia tarasu lub schodów wejściowych do domu. Ponadto doskonale prezentują się pośród niewielkich kwiatów oraz roślin płożących. Hortensja posiada duże, kuliste kwiaty, które wybarwiają się w zależności od zakwaszenia podłoża. Mogą one mieć barwę niebieską, różową, fioletową oraz białą.

Innym niezwykle intersującym krzewem jest janowiec barwierski, którego wysokość wynosi około 50 centymetrów .Roślina ta w okresie kwitnienia gęsto pokrywa żółtymi kwiatami i sprawia wrażenie, jakby posiadała mnóstwo liści.

Doskonałym wyborem jest także posiadanie w swoim ogrodzie rozłożystego krzewu o nazwie pigwowiec japoński. Krzew ten posiada piękne różowo – czerwone, białe lub czerwone kwiaty o jadalnych żółtych owocach. Jest on bardzo łatwy w uprawie i potrafi gustownie przyozdobić każdy ogród.