woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Nóżki meblowe
Dom

Nóżki meblowe – rodzaje i wybór

Planujesz domontować do posiadanych mebli nóżki? Zobacz, jakie ich rodzaje można obecnie znaleźć w sprzedaży i jak dobrać je odpowiednio!

Dzięki akcesoriom jak nóżki meblowe meble mogą uzyskać nowoczesny, lekki wygląd oraz sprawić, że wnętrze będzie prezentowało się na większe niż w rzeczywistości. W sprzedaży można znaleźć wiele mebli z nóżkami, ale można też zamontować je do wielu wariantów mebli już posiadanych, by uzyskać taki sam efekt.

Do jakich mebli można zamontować nóżki?

Nóżki jako akcesoria meblowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Tego typu produkty wykorzystuje się nie tylko w przypadku stołów czy stolików, ale również mogą być one zastosowane do regałów, komód, witryn, szaf, aby wspomnieć o paru różnych typach mebli.

Przed zakupem nóżek meblowych warto jednak sprawdzić, czy ich montaż w przypadku konkretnych mebli będzie w ogóle możliwy. Do montażu nóżki meblowe wymagają odpowiedniej powierzchni i przestrzeni. Problem może sprawiać między innymi montaż w materiałach jak stal, ale również miękkie drewno, ponieważ nóżki mogą nie zapewnić wtedy odpowiedniego podtrzymania mebli. 

Trzeba będzie również właściwie dobrać ich liczbę, ponieważ przy większej szafie cztery nóżki meblowe to zbyt mało, aby uzyskać odpowiednie podtrzymanie dla jej ciężaru.

Rodzaje nóżek do mebli

W kategorii jak nóżki meblowe na kupujących czeka szeroka gama produktów do wyboru. Zaliczane są do nich między innymi:

Nóżki metalowe

Są to często kupowane nóżki w wielu wariantach, na przykład mogą być one wykonane z malowanej proszkowo stali, stali chromowanej, ale również z aluminium. Nóżki te mogą być w całości wykonane z metalu, ale mogą być też łączone z innymi materiałami, na przykład z tworzywem sztucznym.

Nóżki drewniane

Drugim popularnym typem nóżek meblowych są drewniane nóżki meblowe. Są one wykonane z litego drewna i mogą być one również malowane na różne kolory, by dopasować je do mebla i nadać mu atrakcyjny wygląd. 

Nóżki plastikowe

Takie nóżki używane są głównie w przypadku mebli kuchennych i chowane są one za cokołami, dlatego nie są widoczne.

Nóżki mogą być też regulowane. Taka funkcja dostępna jest głównie w przypadku nóżek aluminiowych, które składają się z połączonych ze sobą elementów z aluminium i tworzywa. Można wtedy zmieniać wysokość nóżek przez ich odpowiednie przekręcenie. 

Pod kątem wymiarów nóżki meblowe można kupić w różnych wysokościach, średnicach oraz kształtach. Nóżki mogą być proste, ale mogą mieć też dekoracyjne zakrzywienie w ludwikowskim stylu.

Jak dobrać właściwe nóżki meblowe?

Gdy planuje się zakupić nóżki meblowe (https://uchwytymeblowe24.pl/nogi), pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim ich typ oraz materiał, a ponadto wysokość i funkcje. 

Przykładowo na nierównej podłodze bardzo dobrym wyborem będą nóżki regulowane, dzięki czemu można wtedy uzyskać odpowiednie wypoziomowanie mebla, aby był on stabilny.

Nóżki warto dobrać również do stylu mebla oraz aranżacji wnętrza. Przykładowo we wnętrzach w stylu loft bardzo popularne są nóżki metalowe czarne, natomiast w nowoczesnych i glamour te chromowane. Do klasycznych i skandynawskich aranżacji najlepiej pasują natomiast nóżki meblowe drewniane.