woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Ogród Wyposażenie

Donice dekoracyjne – gdzie można je wykorzystać?

Zastosowanie donic dekoracyjnych w aranżacji zewnętrznej i wewnętrznej to pomysł znany już… starożytnym Egipcjanom. W dzisiejszym świecie baza dostępnych produktów jest znacznie bardziej złożona niż kilka tysięcy lat temu, co przełożyło się na zwiększone zastosowanie tych niezwykłych rozwiązań.

Donica dekoracyjna w domu

Zastosowanie donic dekoracyjnych w domowej aranżacji to chyba najbardziej sprawdzony pomysł. Osobom, które są zainteresowane jego wprowadzeniem do domowej stylizacji wnętrza przychodzą z pomocą firmy dekoratorskie, które oferują szeroki wachlarz rozwiązań optymalnych dla każdego typu wnętrz. I choć donice dekoracyjne umiejscawiane są przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, to ich stylistyka i kolorystyka pozwalają na swoiste poluzowanie ich aranżacyjnych „cugli”

Jak wygląda typowa donica dekoracyjna do zastosowań domowych? Przede wszystkim opiera się ona na istotnym dopracowaniu jej szczegółów. Nawet, jeśli jest to prosty, jednobarwny element dekoracyjny, to i tak jego powierzchnia jest wykończona w nawet najdrobniejszych szczegółach. Cechę tą widać jeszcze bardziej na przykładzie bogato zdobionych donic.

Donica dekoracyjna w ogrodzie

Ogrodowe donice dekoracyjne mają już zupełnie inną kolorystykę i fakturę, aniżeli ich domowe odpowiedniki. Pewną różnicą jest tu również materiał wykonania, dzięki któremu modele ogrodowe są znacznie odporniejsze na uszkodzenia i pogodowe oddziaływania fizyczne. Pod względem rozmiaru, donice ogrodowe są z reguły większe. W ten sposób można je łatwiej zauważyć na tle innych elementów dekoracyjnych.

Dzięki donicom ogrodowym można o wiele efektywniej modelować przestrzeń. Wprowadzenie ich do stylizacji ogrodu może skutkować podkreśleniem wybranych rabatek, elementów architektonicznych a nawet przestrzeni wypoczynkowych. Ogrodowe donice dekoracyjne mogą też wydłużać optycznie przestrzeń i wprowadzać pewną harmonię w jej stylizację.

Donica dekoracyjna na taras

Tarasowe donice dekoracyjne to połączenie tego co najlepsze w obydwu powyższych typach elementów dekoracyjnych. Po pierwsze, są one najczęściej dość bogato zdobione. Dzięki temu podkreślają one wyjątkowość i ekskluzywność miejsca w którym często wypoczywamy. Po drugie – ich dostojny kształt wprowadza do aranżacji sporo harmonii, co w wystroju przestrzeni wypoczynkowej jest szczególnie ważne.

Nie bez znaczenia jest też ich rozmiar. W przestrzeni tarasu sprawdzą się dowolne formy donic, począwszy od najmniejszych, a kończąc na tych ponad metrowych. Najlepiej umiejscowić je w bliskim otoczeniu ścisłej przestrzeni wypoczynkowej. Donice dekoracyjne warto też wprowadzić do minimalistycznego tarasu, gdzie będą przeciwwagą dla „poziomych linii” aranżacyjnych.

Podsumowanie

Donice dekoracyjne charakteryzują się uniwersalnością aranżacyjną, gdyż można je wprowadzić zarówno do wnętrza domu, do ogrodu, jak również i do tarasu. Jedyną różnicą jest tu ich barwa, kolorystyka i kształt. Czynniki te powinny być zależne od rodzaju wnętrza, w którym się znajdują.