woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Wnętrza

Na co zwrócić uwagę wybierając tapetę do pokoju dziecka?

Pokój dziecka to miejsce, w którym nasz maluch powinien czuć się dobrze. Bajkowe ściany, przytulny nastrój to pokój, w którym nasze dziecko będzie lubiło przebywać. Jak wybrać tapety do pokoju dziecka, by wyglądały elegancko i radośnie?

Gdzie powinna być tapeta?

Tapeta do pokoju dziecka powinna ożywiać wnętrze, sprawiać, że jest ono sympatyczne i przyjazne, a dziecko świetnie czuje się w kolorowym wnętrzu.

Warto zaaranżować pokój tak, by był niecodzienny, a jednocześnie elegancki i gustowny. Bardzo przyjazne i przytulne są pokoje dzieci w jasnych, radosnych kolorach. Białe, beżowe czy szare ściany to idealna baza by stworzyć pokój, który będzie służył dziecku prze kilka najbliższych lat.

Pokój, w którym są ściany pomalowane na jeden kolor może wyglądać bardzo poważnie i sztampowo. Warto w takiej sytuacji ożywić pokój tapetując jedną ze ścian.

Tapeta w drobny, delikatny wzór sprawdzi się nad łóżeczkiem małego dziecka. Jest to również bardzo dobre miejsce, by pokusić się o tapetę w wielkiego miśka, motyla czy bajkową postać. Maluszek, który nad łóżeczkiem będzie miał taką tapetę na pewno będzie miał wiele kolorowych snów w nocy.

Kolejną ścianą, na której będzie dobrze prezentowała się tapeta, jest ściana naprzeciwko łóżeczka. Warto jednak zatroszczyć się, by na ścianie nie stała wysoka szafa, a jedynie mała komoda, tak by obraz, który pojawi się na ścianie był dobrze widoczny dla dziecka.

Gwieździsta noc

Tapeta do pokoju dziecka nie musi być umieszczona wyłącznie na ścianie. Wytapetowany sufit to idealne rozwiązanie, gdy nasze ściany oraz sufit nie są najprostsze. Małe pęknięcia czy rysy idealnie ukryje tapeta fizelinowa lub z włókna szklanego. Jednocześnie jest to idealny sposób, by na suficie naszego dziecka zagościły gwiazdy, księżyc, motyle czy ptaki. Zasypianie pod kolorowym i wesołym sufitem to niesamowita frajda.

Dla dziewczynki i dla chłopca

Tapeta do pokoju dziecka młodszego nie zależnie czy mówimy o pokoju chłopca czy dziewczynki nie ma często rozróżnienia. Motywy bajowe czy zwierzątka sprawdzają się w każdym pokoju. Inaczej to wygląda, gdy wybieramy tapety do pokoju starszych dzieci.

Tapety do pokoju dziewczynki bardzo często mają motywy zwierząt, księżniczek czy jednorożców. Kolorowy świat zwierząt, bajkowe księżniczki czy motywy kwiatowe sprawią, że każdy pokój dziewczęcy będzie przytulny i gustowny.

Do pokoju chłopców bardzo często wybierane są tapety w strażackie wozy, piłki nożne czy pirackie statki. Bardzo ważnym elementem wyboru tapety do pokoju dziecka jest uzgodnienie z jej właścicielem, jak powinien wyglądać pokój. Tapeta w pokoju dziecka to obraz, który może być odzwierciedleniem marzeń i zainteresowań dziecka. Warto wziąć to pod uwagę i zaaranżować dziecięcy świat tak, by był spełnieniem marzeń.

Tapeta jest ciekawym sposobem na ożywienie pokoju dziecka. Również dzięki tapecie dziecko może czuć się w swoim pokoju jak w wymarzonym, idealnym świecie, jak z bajki, w którym każdego dnia przezywa inne przygody.