woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Budownictwo Dom Wyposażenie

Dom z kamienia polnego – w ten sposób tworzysz niezwykle trwałe i bezpieczne miejsce

Od lat ludzie dążą, aby powstający dom był trwałą i twardą opoką. Popularna bajka o trzech świnkach uczy, że tylko dom z cegły jest zalążkiem solidnego i odpornego na różne przeciwności mieszkania. Buduje się więc głównie z cegieł i pustaków, ale wiadomo, że najtwardszym materiałem są kamienie. Tak twarde tworzywo umie stworzyć tylko sama natura.

Natury nie da się podrobić

Kamień to po prostu skała spoista, która najczęściej powstaje wskutek krystalizacji magmy. W zależności od tego, jak długo przebiega ten proces, powstają z niej różne minerały. Ale skały mogą również powstawać w nieco innych procesach i przemianach chemicznych. Jednak jakkolwiek by się nie działo, powstaje bardzo twarde naturalne tworzywo, które jest w stanie przetrwać wieki. To kamień był budulcem piramid i innych budowli, które jako jedyne przetrwały do dzisiaj. Obecnie dom z kamienia polnego to nie tylko trwała i solidna konstrukcja, ale również nietuzinkowa i piękna ozdoba. Kamień polny głównie wykorzystywany jest do wykańczania elewacji czy podłóg na tarasach, ale od pewnego czasu powraca również moda na dom z kamienia polnego od fundamentów aż po sam dach.

Zbudowane na skale

Fundament to podstawa całego domu. Musi być twarda jak skała, aby utrzymać całą budowlę i zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo mieszkańcom. Kiedyś fundament z kamienia to była norma, dziś znów wraca się do tej metody i powstaje coraz więcej domów z kamienia polnego. Zaczyna się oczywiście od kamiennego fundamentu i na jego podstawie powstaje wyjątkowo trwały dom. Zaprojektowanie takiego domu wymaga jednak specjalistycznej wiedzy, dlatego dom z kamienia polnego nie należy do łatwych i tanich. Jedyną rozsądną decyzją jest zlecenie wykonania takiego projektu odpowiedniemu profesjonaliście. Tylko w ten sposób uniknie się ewentualnej przebudowy, które może generować olbrzymie koszty dla inwestora. Na rynku brakuje również fachowców, którzy wykonają to zadanie odpowiednio dobrze. Warto więc już wcześniej rozejrzeć się za wykonawcą.

Ściana równa się elewacja

Dom z kamienia polnego oprócz tego, że jest niezwykle trwały, ma jeszcze inne niewątpliwe zalety. Ściany muszą mieć co najmniej 50 cm muru, ale są one równocześnie gotową elewacją. Murowane ściany ocieplamy dopiero od środka i wtedy mamy już niezliczoną ilość dowolnych aranżacji. Dodatkowym walorem jest także to, że dom z kamienia polnego charakteryzuje się bardzo dobrą wentylacją. Grzyb i pleśń raczej nie mają tutaj miejsca.
Elewacja z kamienia prezentuje się bardzo urokliwie. Pasuje nie tylko do stylu rustykalnego, ale również nowoczesnych stylizacji. Połączenie kamienia z drewnem daje niezwykłe możliwości łączenia stylów. Umiejętne dopracowanie szczegółów sprawi, że dom z kamienia polnego będzie trwały, bezpieczny, pozbawiony wilgoci i o niezwykłym charakterze. Kamień polny z powodzeniem można również wykorzystać do wykonania podłogi na tarasie, ścieżek w ogrodzie oraz wszelkich podjazdów. W ten sposób stworzymy solidny i trwały dom.