woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Wnętrza Wyposażenie

Parkiet we wnętrzu czy inna podłoga – na co się zdecydować

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wykończenia wnętrza. Warto o tym pamiętać i zaplanować na to odpowiedni budżet. Bez sensu robić tanią podłogę, która nie będzie do końca się nam podobała. Wtedy po kilku latach pojawi się silna potrzeba, aby zrobić remont. To wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jakie podłogi są obecnie najmodniejsze i stanowią dobry wybór do domu, mieszkania, apartamentu? Poniżej garść podpowiedzi dla osób zainteresowanych tym tematem.

Najpiękniejsze podłogi do wnętrz

Nic tak nie wpływa na estetykę wnętrza jak piękna podłoga. Najlepiej stawiać na podłogi wykonane z naturalnych materiałów. Chociaż panele to tańsze rozwiązanie, nigdy nie będą wyglądać tak elegancko, gustownie i z klasą. Poza tym już po kilku latach pojawiają się na nich duże uszkodzenia, takie jak na przykład odpryski czy rysy. Tak, jak parkiet we wnętrzu zawsze prezentuje się dobrze, nawet po kilkudziesięciu latach, nie można powiedzieć tego samego o panelach. W tym przypadku czas nie działa na korzyść. Współcześnie drewnianą podłogę można położyć już nawet za około 80 zł za metr kwadratowy. Nie jest to zatem dużo większy koszt niż w przypadku paneli, które mają wysoką klasę ścieralności. One mogą kosztować nawet około 60 zł za metr kwadratowy. Jednym słowem inwestycja w drewnianą podłogę bardziej się opłaca, nawet jeżeli decydujemy się na drewniane panele za mniej niż 100 zł za metr kwadratowy.

Drewniany parkiet we wnętrzu

Drewniane parkiety powróciły do łask. Dzisiaj coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na taką podłogę, bo prezentuje się ona naprawdę pięknie. Co więcej, jest kilka ciekawych sposobów na układanie drewnianych desek, dzięki czemu można jeszcze bardziej podkreślić charakter wnętrza. Popularna jest między innymi jodełka, która z języka francuskiego nazywana jest wzorem chevron. W zależności od długości listewek prezentuje się ona inaczej. Sam wybór desek jest na tyle duży, że inny efekt uzyskamy wybierając na przykład dąb, a inny jesion. Jednym słowem drewniany parkiet daje bardzo wiele możliwości. Pasuje do wnętrz eleganckich, rustykalnych, loftowych. Świetnie sprawdza się zarówno w domach prywatnych jak też w apartamentach. To też najlepsza podłoga dla osób, które kupiły nieruchomość w kamienicy. Takie wnętrza po prostu muszą mieć podłogę w formie parkietu. Nic innego tam nie pasuje i nie wygląda tak klimatycznie.

Inne drewniane podłogi

Czy parkiet to jedyna opcja na drewnianą podłogę? Zdecydowanie nie. Tak jak wspominano już powyżej, można zdecydować się na tańszą opcję, czyli panele drewniane. Taka podłoga również prezentuje się bardzo ładnie. Jeszcze inna wersja podłogi drewnianej to ta układana z desek. Można postawić na deski klasyczne, bielone, postarzane. Możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt. Drewniane podłogi to ogromny komfort podczas użytkowania. Są miłe w dotyku dla stóp, ciepłe, dodają wnętrzu charakteru i elegancji. Warto inwestować właśnie w takie podłogi, a nie w sztuczne panele z plastiku.