woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kupno mieszkania z wykończeniem
Dom

Kupno mieszkania z wykończeniem – czy ma sens?

Dla wielu osób decyzja o kupnie mieszkania jest jedną z najważniejszych w życiu. Nie ma co się dziwić – zmiana lokum zazwyczaj wiąże się przecież z dużymi zmianami w naszym życiu. Z tego względu chcemy, by podejmowane przez nas wybory spełniały wszystkie kryteria racjonalności. By tak było, często musimy z dużym dystansem patrzeć na trendy mające miejsce na rynku mieszkaniowym, by nie podążać ślepo za tłumem. Nie znaczy to jednak, że jeśli jakieś rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, to nie warto patrzeć na nie przychylnym okiem. Czasem jest wręcz przeciwnie. Czy tak jest z kupnem mieszkania wykończonego pod klucz?

Czym jest wykończenie pod klucz?

Wykończenia pod klucz w Warszawie cieszą się w ostatnich latach ogromnym uznaniem wśród nabywców mieszkań. Rozwiązanie to cieszy się takim zainteresowaniem z wielu względów. Najważniejszym z nich jest wygoda.  W tradycyjnej usłudze, która jest zwykle oferowana przez biura architektoniczne, stworzenie projektu wnętrza i jego późniejsze wykończenie są od siebie oddzielone. Oznacza to, że tym drugim musi się zająć zewnętrzna firma, a jej zorganizowanie znajduje się wówczas na barkach przyszłego właściciela.

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim ma swoje zalety, jednak osoby, które nie lubią chaosu związanego z pracami wykończeniowymi w mieszkaniu, bardzo cenią sobie możliwość odebrania kluczy dopiero w momencie, gdy wszystko będzie już gotowe. Takie jest właśnie sedno usługi wykończenia mieszkania pod klucz – nabywca odbiera w pełni gotowe mieszkanie. Biura architektoniczne coraz częściej mają w swojej ofercie także prace wykończeniowe, co jest dla klientów dużym ułatwieniem.

Czy kupno mieszkania ma obecnie sens?

Mierzymy się obecnie z wieloczynnikowym kryzysem gospodarczym, politycznym i społecznym. Rosnąca inflacja i regularnie podnoszone stopy procentowe raczej nie wpływają dobrze na kondycję naszych portfeli i kont bankowych. Takie realia mogą na pierwszy rzut oka nie skłaniać do podejmowania decyzji o dużych inwestycjach. Wolimy raczej ostrożnie postępować ze swoimi finansami. Jednak okazuje się, że kupno mieszkania wykończonego pod klucz może być opłacalne nawet w czasach kryzysu. Czemu tak jest?

Inwestycja w przyszłość

Kupno mieszkania w czasach kryzysu jest to interesująca opcja zwłaszcza dla osób, które zainteresowane są na sprzedaży nieruchomości z zyskiem w przyszłości. Najczęściej takie osoby mają do dyspozycji odpowiednią ilość gotówki i nie muszą posiłkować się kredytem, nie są więc zagrożone wzrostem rat w przyszłości.

Mamy do czynienia z trendem, zgodnie z którym ceny mieszkań systematycznie rosną. Oznacza to, że jeśli kupimy mieszkanie teraz, za kilka lub kilkanaście lat będziemy mogli je sprzedać za znacznie więcej pieniędzy. Między innymi dlatego kupno mieszkania powszechnie uważane jest za świetny sposób lokowania oszczędności. Jeśli nie ulokujemy gdzieś swoich pieniędzy, z dużym prawdopodobieństwem “zje” je inflacja. Kupno nieruchomości jest jedną z możliwych dróg wyjścia w takiej sytuacji. I to w dodatku bardzo opłacalną.

Jest to podwójnie prawdziwe w odniesieniu do mieszkań wykończonych pod klucz. Nierzadko zaliczają się one do tak zwanych nieruchomości premium, których ceny rosną zdecydowanie szybciej niż ceny mieszkań na rynku masowym. Co więcej, rynek premium jest także o wiele bardziej odporny na zawirowania w gospodarce, co czyni całość rozsądną i bezpieczną inwestycją.

Podsumowanie

Oczywiście, decyzja o kupnie mieszkania powinna być poprzedzona dokładną analizą sytuacji życiowej, w której się znajdujemy. Jeśli na jej podstawie okaże się, że powinniśmy w coś zainwestować, kupno mieszkania wykończonego pod klucz okazuje się być jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji. Biura architektoniczne w Warszawie zdają sobie sprawę z rosnącego zapotrzebowania na połączenie usługi projektowania i wykończenia. Dzięki temu mieszkańcy stolicy mają w czym wybierać.