woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Wnętrza

Czy warto zainwestować w mop parowy?

Mopy parowe stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Są lepszą alternatywą dla tradycyjnych mopów, ponieważ sprzątanie odbywa się bez chemii. Z tego względu są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi lub właścicieli zwierząt.
Mapy parowe to urządzenia, które swoim kształtem przypominają tradycyjnym mop. Różni się jednak tym, że wyposażony  jest z akumulator, zbiornik na wodę i pompę. Kolejną różnica jest to, że przy użyciu mopa parowego sprzątanie odbywa się z zastosowaniem gorącej pary pod ciśnieniem, a nie środków chemicznych. Poza tym mop parowy jest urządzeniem, zasilanym z gniazda elektrycznego.

Mopy parowe – obsługa

Mapy parowe to urządzenia łatwe w obsłudze, sprawdzające się na każdej powierzchni, pracujące cicho. Przy pomocy gorącej pary zabijane są wszystkie bakterie. Dlatego idealnie sprawdzi się w kuchni, jak i łazience. Poza tym, dzięki gorącej parze, która praktycznie natychmiast odparowuje z oczyszczonej powierzchni, nie zostawia smug. Dzięki dodatkowym, mniejszym nakładką urządzenie może służyć nie tylko do mycia podłogi. Przy jego pomocy można posprzątać blat w kuchni, grzejniki, plastikowe zabawki czy akcesoria dziecięce lub dla zwierząt. Urządzenie sprząta jedynie przy użyciu pary wodnej, dlatego jest zupełnie bezpieczne. Mop parowy idealnie nada się również do odświeżenia dywanów i tapicerek. Gorąca para usunie zaschnięty brud oraz zabije roztocza.

Czy warto zainwestować w mop parowy?

Decydując się na zakup takiego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego moc  (im większa, tym szybciej się nagrzejwa),
elastyczność ( im bardziej elastyczna końcówka mopa, tym łatwiej dotrze do zakamarków) oraz ciężar ( im lżejsze, tym mniej trudu sprawi sprzątanie).
Ceny mopów parowych wahają się od 150 zł do nawet kilku tysięcy. Zależy od jakości urządzenia. Jednak do 500 zł można stać się właścicielem całkiem przyzwoitego mopa. Nie jest to wygórowana za zdrowie.
Mop parowy jest urządzenie pozwalającym skutecznie sprzątać mieszkanie bez użycia chemii. Porządki przy jego użyciu są bezpieczne dla rodzin z dziećmi, właścicieli zwierząt oraz alergików.