woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Meble Wyposażenie

Domek drewniany dla dzieci – jak go wybrać?

Prawdopodobnie nie ma dziecka, które nie marzy o własnym domku w ogrodzie – być może nawet na drzewie? Ważne, by wybrać model, który po pierwsze spełni wymagania dziecka, po drugie – będzie dobrej jakości. Jak wybrać domek drewniany dla dzieci?

Porozmawiaj z maluchem

Jeśli domek drewniany jest planowanym podarunkiem dla kilkulatka, który potrafi jasno sprecyzować swoje wymagania oraz oczekiwania – spytaj go, czego oczekuje. W ten sposób dowiesz się, czy marzeniem pociechy jest prosty domek, czy może model z okienniczkami lub na pięterku. Możecie wspólnie przejrzeć ofertę rozmaitych sklepów, dzięki czemu uda Wam się stworzyć swego rodzaju rys, według którego wybierzecie rozwiązanie możliwe do wdrożenia w Waszym ogrodzie.

Pamiętajcie przy tym o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą Wam na stworzenie świetnego miejsca do wypoczynku i zabawy dla malucha. Przede wszystkim – jeśli macie bardzo blisko sąsiadów, nie stawiajcie piętrowego domku przy płocie. Nawet jeśli dziecko nie będzie chciało podglądać, co robią rodziny mieszkające obok – sam jego widok może niektórym przeszkadzać.

Po drugie – zastanówcie się wspólnie, jak dopasować potrzeby dziecka do budżetu. Oczywistym jest, że macie na domek przeznaczoną określoną kwotę, a jeśli wymagania pociechy są wyższe niż dostępna kwota – musicie wspólnie zastanowić się, z czego zrezygnować, a co zostawić w projekcie domku.

Wysoka jakość to bezpieczeństwo i dobra zabawa

Nie oszczędzajcie na domku pod kątem materiałów. Znacznie lepiej (a przy tym bezpieczniej!) będzie wybrać produkt z nieco mniejszą ilością dodatków, ale wykonany z dobrej jakości materiałów. Gdy deski drewniane będą wątpliwej jakości, istnieje duże ryzyko, że konstrukcja ulegnie zniszczeniu w krótkim czasie od rozpoczęcia użytkowania domku.

Dodatkowo, gdy deski są niskiej jakości, stwarzają ryzyko dla ruchliwego dziecka: gdy uszkodzeniu ulegnie deska, malec może na przykład wpaść nogą w dziurę. Co więcej, reguły niedokładnie wykończone deski oznaczają drzazgi.

Z wyżej wskazanych powodów, ale również z czysto ekonomicznych względów (by domek posłużył przez kilka lat) warto zabezpieczyć się i upewnić, że to miejsce zabaw pozostanie w dobrym stanie na dłużej.

A co do środka?

Oprócz samego domu, nie mniejsze znaczenie ma również to, co umieścimy w jego wnętrzu. Większość dzieci marzy, by móc „mieszkać” w domku urządzonym w podobny sposób co lokale mieszkalne dla dorosłych. Postaraj się znaleźć niedużych rozmiarów kanapę i fotel, a może również malutki stolik kawowy. Spytaj też dziecka, co chciałoby tam umieścić.

W ten sposób zapewnisz dziecku bezpieczną przestrzeń, w której przyjemnie spędzi czas w okresie wiosenno-letnim. Jeśli się postarasz, być może nawet podczas deszczowej pogody malec znajdzie tam spokojną przystań do zabaw – wystarczy że odpowiednio zabezpieczysz dach przed przeciekaniem. To nie tylko zwiększy bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz elementów wyposażenia (wilgoć może zniszczyć nawet najtrwalsze mebelki), ale również sprawi, że dzieci nie będą musiały nudzić się podczas deszczowej pogody.