woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Wnętrza Wyposażenie

Jak wykorzystać poduszki do salonu, by stworzyć przytulny i elegancki pokój dzienny?

Poduszki do salonu to bardzo szybki i skuteczny sposób na zmianę wystroju pokoju dziennego. Układając nowe poduszki odświeżymy salon, a jednocześnie nie musimy liczyć się z dużymi nakładami finansowymi. Jak dobrać poduszki do pokoju dziennego, by był prawdziwą ozdobą sofy?

Kolorystyka jest najważniejsza

Wybierając poduszki do salonu największym wyzwaniem, jakie stoi przed nami, jest prawidłowe określenie kolorystyki, która będzie dobrze współgrała z innymi elementami wystroju. Dobrze dobrany kolor poduszek wprowadzi do pokoju dziennego harmonię, źle – chaos.

Wybierając poduszki do salonu warto skorzystać z koła kolorów. Wybierając kolory dopełniające korzystamy z barw znajdujących się naprzeciwko siebie. Barwy monochromatyczne to kolory występujące w jednej linii. Metoda pokrewieństwa koncentruje się na kolorach znajdujących się obok siebie.

Dekorując salon nie warto koncentrować się wyłącznie na poduszkach jednolitych. Warto wprowadzić wzór do pokoju dziennego. Tu można zastosować połączenie poduszek wzorzystych z jednokolorowymi. Lub skoncentrować się wyłącznie na poduszkach, które posiadają wzór. Jest to jednak trudne zadanie, do którego należy podejść z dużą uwagą.

Ile poduszek powinno być na sofie?

Najważniejsza odpowiedź na to pytanie brzmi: układamy tyle poduszek, by siedzenie na sofie było komfortowe. Ciągłe zdejmowanie poduszek, by móc zmieścić się na kanapie nie jest wygodnym rozwiązaniem.

Sofa 3-osobowa nie powinna mieć więcej niż 6 poduszek. Na sofę 2-osobowa układamy 3- 4 poduszki, a na fotel lub szezlong 1- 2.

Rozmiar i kształt

Poduszki do salonu, które będą miały jednolity kształt i rozmiar nie będą wyglądały ciekawie. Ważne jest zróżnicowanie, które pomoże do salonu wprowadzić głębię i jest ciekawym zabiegiem artystycznym.

Można zastosować ułożenie parzyste i symetryczne, gdy z każdej strony kanapy ułożymy taka samą ilość poduszek. Warto jednak spróbować również z wykorzystaniem większej poduszki pod spód. Ciekawym rozwiązaniem jest również położenie kolejnej poduszki na środek.

Układając poduszki parzyście z jednej strony nie musimy powtarzać tego zabiegu na drugim końcu kanapy. Warto również spróbować ułożenia większych poduch z tyłu, by z przodu postawić mniejsze. W takim ułożeniu warto wykorzystać kontrastowe połączenie. Poduchy z tyłu mogą być w spokojnym, stonowanym kolorze, by te z przodu były wyraziste i mocne.

Układając wszystkie poduszki w jednym kształcie nie zyskamy ciekawej kompozycji. Warto pokusić się o zastosowanie poduszek kwadratowych prostokątnych czy okrągłych. Również ich rozmiar powinien być zróżnicowany.

Układając poduszki w salonie możemy niewielkim kosztem i wysiłkiem zmieniać salon, gdy tylko najdzie nas ochota na odrobinę nowości w pokoju dziennym. Jest to rozwiązanie, które jest ciekawe, wprowadza nastrój przytulny i miły. I jednocześnie odpoczywanie na poduszkach jest dużo przyjemniejsze niż na kanapie bez żadnych dodatkowych ozdób.

Wykorzystując poduszki do salonu warto eksperymentować, by osiągnąć swoją własną, idealną przestrzeń.