woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Wnętrza Wyposażenie

Aranżacje wnętrz biurowych, czyli jak umiejętnie rozplanować wyposażenie nowoczesnego biura

Posiadanie własnego biura to marzenie wielu pracowników korporacji. O ile jednak o jego „przyznaniu” decydują przede wszystkim kwalifikacje danej osoby, o tyle jego aranżacja jest już kolejnym wyzwaniem. Zwłaszcza, że to od niej będzie zależeć nasza pozycja i funkcjonalność biura.

Wszystko na miejscu

Aranżacje wnętrz biurowych opierają się przede wszystkim na funkcjonalnym rozplanowaniu wszystkich znajdujących się w nim mebli. Biurko musi znajdować się w miejscu silnie oświetlonym (najlepiej przez światło słoneczne). W jego bliskim sąsiedztwie musi znajdować się nie tylko fotel biurowy (lub kilka foteli), ale też szafa na dokumenty lub specjalnie do tego celu przeznaczony regał.

W pobliżu musi też znajdować się miejsce dla gości, dodatkowe szafy i regały, a także – podstawowe wyposażenie dekoracyjne, które jednak odgrywa tu drugorzędną rolę. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie uporządkowanie infrastruktury teleinformatycznej. Przewody, routery, modemy i ogólna elektryka muszą być poprowadzone w sposób ukryty, co ma przełożenie na estetykę i bezpieczeństwo wnętrza.

Sposób aranżacji? Wszystko zależy od stanowiska

Osoba, która po raz pierwszy otrzymała swoje biuro, nie powinna dokonywać w nim zbyt głębokich zmian aranżacyjnych. Chcąc się wykazać, pracownik ten powinien raczej ze zdwojoną siłą przystąpić do nowych zadań. Niemniej bardzo wskazane jest, by wprowadzić pewne poprawki funkcjonalne. Zmiana rodzaju oświetlenia, wprowadzenie przydatnych dekoracji i tym podobne „nowości” nikogo nie urażą, a jednocześnie będą o takiej osobie dobrze świadczyć.

Osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach (które najczęściej są zwierzchnikami dla pewnej grupy pracowników), mają już pewne „prawo” do aranżacji wnętrz biurowych według własnego pomysłu. Długi stół, skórzane meble i funkcjonalne dodatki sprawią, że osoby te będą odbierane jako rzetelni i uczciwi profesjonaliści. Nie można też nie wspomnieć o charakterystycznym uczuciu dominacji, które z tym się wiąże.

Uporządkowanie = bezpieczeństwo

Aranżacje wnętrz biurowych powinny być tak zaprojektowane, by świadczyły one jak najlepiej o osobie, która w danym biurze zasiada. Co ciekawe, jeśli w danym wnętrzu gościmy klientów, to warto zadbać o dość otwartą i nowoczesną aranżację. W tym wypadku wygodne meble biurowe są tu podstawą. Schludne, choć niekoniecznie bogate wnętrze, daje nam tu pewną przewagę.

W aranżacji (zwłaszcza nowoczesnej) powinno się też pojawić sporo elementów szklanych. Dzięki nim przestrzeń biura optycznie się powiększy, Nie można też zapominać o odpowiedniej przestrzeni użytkowej, również w części przeznaczonej dla interesantów. Centralnym elementem biurowej aranżacji powinno być okno, które – przy zastosowaniu określonych firan lub zasłon – nada całości ciekawej stylizacji.

Podsumowanie

W aranżacjach wnętrz biurowych największą rolę przypisuje się ich oddziaływaniu na klienta bądź petenta. Jeśli pracownik biura nie posiada aż tak wysokiej funkcji, to głównym kryterium przy aranżacji będzie tu funkcjonalność wnętrza i jego uporządkowanie.