woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Wnętrza

Łazienka drewno beton, czyli najpiękniejszy design do Twojego domu

Aranżowanie łazienki to odpowiedzialne zadanie. Bez względu na to, czy urządza się ją w mieszkaniu, apartamencie, czy w domu, powinna to być przestrzeń dobrze przemyślana i zaplanowana. Dlaczego to tak ważne? Zwykle łazienkę robi się raz na wiele lat. Jej remont stanowi bowiem spore utrudnienie dla każdej rodziny. Najlepiej zatem zdecydować się na dobre materiały do wykończenia tego wnętrza, postawić na rozwiązania wizualne, które bardzo podobają się nam na dzisiaj. Chodzenie na kompromisy może skończyć się tym, że po roku czy dwóch pojawi się silna potrzeba, aby to miejsce zaaranżować raz jeszcze.

Łazienka drewno beton, czyli jak dzisiaj robi się łazienki

Sposobów wykończenia łazienki jest wiele. Jeżeli komuś brakuje pomysłów, najlepiej przejrzeć blogi w internecie, odwiedzić Pinterest, instagram. To właśnie tam można znaleźć mnóstwo ciekawych inspiracji, dzięki którym wizja własnej łazienki się wyklaruje. Jakie projekty są teraz naprawdę na czasie? Bez wątpienia prawdziwym hitem są łazienki, w których łączy się naturalne materiały do wykończenia wnętrz. Drewno, beton, kamienie, takie jak na przykład marmur, a w ostateczności płytki nawiązujące do marmuru, to zawsze strzał w dziesiątkę. W takich wnętrzach czujemy się po prostu dobrze. Dlaczego? Bo właśnie przywodzą one nam na myśl to, co kojarzy się z naturą. Stonowane barwy ziemi pozytywnie wpływają na nasze zmysły i koją je. Czas spędzony w takiej łazience to chwile pełne relaksu i przyjemności. Te intymne momenty, podczas których bierzemy prysznic, pielęgnujemy własne ciało i duszę, są potrzebne przecież każdemu. W łazience, która stanowi przyjemne dla oka otoczenie, łatwiej osiągnąć ten stan. Wbrew pozorom nie musi to być przestrzeń urządzona bardzo drogimi materiałami. Budżetowe rozwiązania też mogą być atrakcyjne. Trzeba tylko poświęcić więcej czasu na ich znalezienie na przykład w sklepach internetowych.

Łazienka w surowym stylu

Minimalistyczne, a może nawet odrobinę surowe łazienki, zawsze się obronią. Dlaczego? Dzisiaj w modzie jest prostota. To, co zachwyca formą i kształtem, a także materiałami, wcale nie musi być wymyślne. Może być proste. Takie łazienki dają szerokie pole do popisu dla osób, które uwielbiają wszelkie dekoracje. Jeżeli do łazienki dociera światło dzienne, można postawić tam rośliny zielone. Wnętrze staje się bardziej przytulne, gdy wprowadzi się do niego przyjemne w dotyku tekstylia. Mowa tutaj o dywaniku łazienkowym, ręcznikach, szlafrokach. To też elementy wystroju, które mają wpływ na ogólny wizerunek naszej łazienki. Do tego proste opakowania kosmetyków, dozownik na mydło czy kubeczek na szczoteczkę do zębów. Takie drobne elementy tworzą spójną całość z pomieszczeniem, które zostało wykończone drewnem, betonem, kamieniem.

Beton zamiast glazury
Beton jest dzisiaj tak samo modny, jak glazura, a może nawet wygrywa w wyścigu na popularne sposoby na wykończenie łazienki. Dlaczego? Ponieważ ludzie naprawdę pokochali minimalizm. Poza tym to rozwiązanie nawiązujące do tak lubianego w Polsce stylu skandynawskiego. Jeżeli ktoś chciałby zrobić sobie naprawdę modną łazienkę, zdecydowanie powinien pójść właśnie w takim kierunku.