woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Budownictwo Dom Wnętrza

Pianka na poddasze – nowoczesne rozwiązanie

Sposobów ocieplenia domu jest wiele. Każdy może znaleźć taki, który będzie odpowiedni dla niego pod względem technicznym, jak i lepiej możliwy do sfinansowania. Dla osób, które lubią prace remontowe niekiedy będzie to dobra okazja do wykazania się umiejętnościami. Najczęściej używane sposoby ocieplania.

Standardowe rozwiązanie

Starym i sprawdzonym rozwiązaniem jest użycie styropianu. Jego montaż jest stosunkowo prosty. Paczki z materiałem przywozimy na miejsce remontu a następnie musimy dostosować wielkość elementów. Większość z nich będzie używana taka jaka jest, jednak w zależności od rozmiary pokrywanej powierzchni trzeba dostosować poszczególne kawałki tak, żeby zakryć całość. Wymaga to trochę precyzji oraz cierpliwości.

Innym równie znanym sposobem ocieplania jest wełna mineralna. Da dostępna jest zarówno w rolkach, jak i w podobieństwie do styropianu w gotowych kawałkach. Układanie wygląda bardzo podobnie. Dostosowane elementy przytwierdzamy do ocieplanej powierzchni.

Styropian różni się od wełny pewnymi właściwościami. Wełna mineralna jest niepalna oraz pozwala ścianom oddychać. Styropian z kolei topi się podczas kontaktu z ogniem, będąc przy tym zupełnie odpornym na wilgoć.

Powiew świeżości

Dużo wygodniejszym rozwiązaniem są pianki. Przy ich użyciu można samodzielnie, a przy tym bardzo szybko ocieplić elementy budynku. Jest wiele rodzajów tego specyfiku, dzięki czemu nie trudno znaleźć odpowiedni produkt do zabezpieczenia przed ucieczką ciepła nawet drzwi do garażu. Pianka na poddasze jest łatwa w aplikowaniu, trzyma się pokrywanej powierzchni przez co nie sprawia problemów. Po zaaplikowaniu produktu na planowanym obszarze trzeba jedynie wstrząsnąć opakowaniem, żeby ciśnienie rozłożyło się równomiernie, co pozwoli wykorzystać całą zawartość.

Od razu po nałożeniu pianka ma niewielką objętość, jednak nie można nakładać jej zbyt gęsto, gdyż zwiększa ona znacznie swoją objętość. Dzięki temu całość nałoży się na siebie i dodatkowo uszczelni. Po rozszerzeniu pianki oraz jej zaschnięciu wystarczy przyciąć odstający od ścian nadmiar i zakryć. Dzięki temu, że pianka trzyma się powierzchni sama z siebie nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów nośnych (jak np. w przypadku wełny mineralnej oraz styropianu).

Nowoczesne rozwiązania są często dużo szybsze oraz prostsze w montażu. Niekiedy dzieje się to na niekorzyść ekip montażowych. Czasem rozwiązania są tak intuicyjne i proste, że niemal każdy jest w stanie zrobić to we własnym zakresie przy odrobinie wolnego czasu. Przed użyciem każdego produktu zaleca się w pierwszej kolejności przeczytać dokładnie instrukcję użytkowania aby uniknąć błędów wynikających z niedopatrzeń, które producentowi udało się zauważyć. Warto zwrócić także uwagę na parametry oraz dobrać odpowiednie rozwiązania indywidualnie. Tylko dzięki temu otrzymamy efekt, z którego z pewnością będziemy zadowoleni na długie lata. W przypadku niewystarczających umiejętności i wiedzy w zakresie budowlanym najlepiej korzystać z usług zawodowców.