woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Budownictwo Dom Wnętrza

Elewacja drewnianą – do jakiego domu pasuje

Budowa własnej nieruchomości to bez wątpienia milion decyzji do podjęcia. Trzeba się na to nastawić, ponieważ inaczej nie da się zrealizować tak dużego celu. To wszystko ma jednak swoje dobre strony. Jedną z nich jest to, że nasz dom będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie wymarzymy. Dla ogólnego sposobu prezentowania się bryły domu bardzo duże znaczenie ma jego elewacja. Ta drewniana to teraz prawdziwy hit. Ludzie pokochali żyć w takich domach, które kojarzą się trochę z rustykalnymi budynkami jak sprzed lat.

Elewacja drewniana domu – co warto wiedzieć

Zanim wybierze się wymarzoną bryłę domu u architekta, warto wiedzieć o tym, że nieruchomość powinna pasować do ogólnej zabudowy na danym terenie. Coraz więcej ludzi w Polsce zwraca na to uwagę. Jeszcze jakiś czas temu na ulicach panował prawdziwy stylistyczny miszmasz. Dzisiaj wygląda to już trochę inaczej. Wszystko zmienia się małymi krokami. Dlatego też drewniana elewacja domu najlepiej będzie prezentować się tam, gdzie budynki położone są blisko natury, pomiędzy łąkami, polami. W takim otoczeniu drewniany dom jest wręcz naturalnym elementem krajobrazu. Zwyczajnie pasuje. Jeżeli natomiast drewnianą elewację wybierzemy na dom, który stoi pomiędzy murowanymi rezydencjami przypominającymi małe pałacyki, nieruchomość może nie prezentować się tak dobrze. Nie dla każdego ma to znaczenie, dobrze jednak wiedzieć o takich zależnościach. Domy wykończone drewnem to coraz częściej budynki utrzymane w stylu skandynawskim. Nie wszystkie technologie są dostępne w naszym kraju, elementy do wykończenia elewacji czasami trzeba sprowadzać z zagranicy. To również informacja, która może zmienić postać rzeczy, gdy planuje się wykończenie budynku. Okazuje się bowiem, że to wszystko mocno podnosi ceny. Elewacja klasyczna, czyli dom otynkowany, to często dużo mniej pieniędzy wydanych na ten cel. Jeżeli jednak komuś zależy na efekcie wizualnym, chce domu w takim rustykalnym stylu, to jednak powinien do tego dążyć.

Dodatkowe koszty związane z drewnianą elewacją

Rustykalne domy, w których zastosowano bardzo dużo drewna, to bez wątpienia miejsca, w których żyje się przyjemnie. Kojarzą się z przytulnym, ciepłym azylem, w którym fantastycznie spędza się czas. Niestety trzeba pamiętać o jednym – przy takich domach jest cały czas mnóstwo pracy. Mowa tutaj również o tym, co należy robić z elewacją. Drewno to materiał naturalny, który co jakiś czas potrzebuje zabezpieczenia, odświeżenia, ochrony przed czynnikami zewnętrznymi czy szkodnikami. Oczywiście takich prac nie robi się co roku, Jednak raz na około 3 lata trzeba je wykonać. Można robić to samodzielnie, można też zadanie zlecić firmom zewnętrznym. Dodatkowe prace przy elewacji w dużym stopniu zależą też od samego gatunku drewna, które zostało wybrane. Warto zatem stawiać na materiały wysokiej jakości, bo wtedy pracę wykonuje się rzadziej. Takie domy z drewnianą elewacją wydają się zatem wymarzone dla tych osób, które lubią sporo robić wokół własnej nieruchomości, sprawia im to dużą przyjemność.