woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Meble Wnętrza Wyposażenie

Nowoczesne lustra dekoracyjne i ich rola w nowoczesnej aranżacji wnętrza

Nietrudno dojść do wniosku, że domowa aranżacja nie byłaby tym samym, gdyby nie wprowadzone do niej lustra. Jeśli jest ich bardzo dużo, to potęgują one odczucie pewnej tajemniczości i niepewności. Z kolei niewielka liczba luster podkreśla ich wyjątkowość i nadaje im funkcjonalny wydźwięk.

Nowoczesność i jej prawa

Jaką rolę pełni nowoczesna aranżacja wnętrz? Otóż jej głównym celem jest stworzenie wnętrza częściowo minimalistycznego, w którym głównym kryterium będzie funkcjonalność. Tak, w nowoczesnym wnętrzu wszystko musi być funkcjonalne, kosztem niepotrzebnych zdobień i pełnych przepychu aranżacji.

Przykładem stylu, który pełnymi garściami czerpie ze stylistycznej nowoczesności, jest oczywiście skandynawski sposób aranżacji wnętrz. W tym modelu główną rolę odgrywa funkcjonalność, która dodatkowo połączona jest z minimalistyczną kolorystyką wnętrza. Opiera się ona głównie na bieli, czerni (ewentualnie brązie) i ich odcieniach.

Lustro – element nowoczesnej aranżacji

Nowoczesne lustra dekoracyjne mają wiele zalet i… jeszcze więcej zastosowań. Po pierwsze, są to konstrukcje minimalistyczne, których celem jest optyczne powiększenie wybranej przestrzeni. Po drugie, mogą one pełnić rolę funkcjonalną, co jest istotne zwłaszcza w kontekście łazienki, garderoby i sypialni. Wreszcie po trzecie – mają one nowoczesny kształt, przez co idealnie nadają się do tego typu wnętrz.

Jak zatem powinno wyglądać nowoczesne lustro? Przede wszystkim powinno stanowić element innego mebla, np. szafy przesuwnej. Dzięki temu istnieje możliwość połączenia dwóch typów mebli i zaoszczędzenia miejsca w wybranym pomieszczeniu. Po drugie – w nowoczesnym lustrze olbrzymią rolę odgrywają ramki, a w zasadzie ich brak. Minimalistyczne ramki znacznie ograniczają pole do wprowadzania zdobień, co jest istotną cechą nowoczesności w domowej aranżacji.

Piękno w niezwykłości

Czasami twórcy i projektanci nowoczesnych luster aranżacyjnych odchodzą od swych głównych idei i wprowadzają zupełnie nowe rozwiązania, które zaskakują kształtem i… brakiem funkcjonalizmu. Czymś takim są na przykład nowoczesne lustra dekoracyjne o wypukłym kształcie. Przeglądanie się w nich nie należy do najwygodniejszych czynności, ale za to – przy odpowiednio dobranym świetle – stają się one prawdziwą, aranżacyjną perełką.

Lustra wypukłe mają jeszcze jedną zaletę: doskonale komponują się z srebrnymi i błyszczącymi elementami dekoracji wnętrza. Umiejętne poprowadzenie oświetlenia w takim pomieszczeniu sprawia, że emanują one prawdziwą feerią drobnych świateł. Ma to szczególne znaczenie w nowoczesnych aranżacjach, które minimalizm i funkcjonalność łączą z pięknem typu glamour.

Podsumowanie

Nowoczesne lustra dekoracyjne to już nie tylko produkty funkcjonalne, ale – jak sama nazwa wskazuje – w pełni dekoracyjne. Ich niecodzienny kształt i bogate zastosowanie w wystroju wnętrz sprawiają, że mogą one nie tylko miejscowo upiększać pokój, ale też wpływać na zmianę właściwości jego oświetlenia dekoracyjnego i użytkowego.