woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Meble Wnętrza Wyposażenie

Jak zaaranżować pokój dla chłopca?

Pokój dla chłopca to małe królestwo, gdzie spędza sporą część życia. Miejsce, w którym ma się czuć komfortowo i bezpiecznie. Jak więc zaaranżować tę przestrzeń, aby w w stu procentach spełniła oczekiwania syna oraz jego rodziców? Sprawdźmy, jak poradzić sobie z tym – wydawałoby się – niełatwym wyzwaniem.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy kierować się upodobaniami dziecka. Po drugie urządzać pokój zgodnie z jego wiekiem. Hobby się zmienia wraz z dorastaniem, więc to, co fascynuje kilkulatka, nie będzie już interesować nastoletniego chłopaka. Dlatego trzeba się przygotować np. na zamianę łóżka w formie sportowego auta na „zwykły” mebel typu tapczan.

Podobnie jest z tapetą na ścianach czy dywanem (przypominającym np. ruchliwą autostradę). Z czasem więc obklejony ilustracjami dżungli czy wizerunkiem superbohaterów pokój będzie musiał być urządzony zupełnie inaczej. Ale taka metamorfoza nie jest trudna. Wystarczy znać potrzeby dziecka.

Pokój dla chłopca w różnym wieku

W przypadku kilkulatka, pokój ma być po prostu królestwem rozrywki. Warto wydzielić w nim strefy przeznaczone zarówno na zabawę (także kącik plastyczny itp.), jak i dłuższy odpoczynek (miejsce snu z dyskretnym oświetleniem). Bezpieczeństwo zagwarantuje tam np. puszysty dywan. Trzeba też przygotować odpowiednią ilość półek do przechowywania bezcennych rzeczy (czytaj: wszystkich zabawek).

Gdy dziecko pójdzie do szkoły, pokój musi być powiększony o kolejną przestrzeń. Tym razem służącą do nauki. Nie może więc zabraknąć
funkcjonalnego biurka z szufladami i blatem oraz dodatkowo ergonomicznym krzesłem i stylową lampką. Przydadzą się również różne skrzynie, w których można schować większe i mniejsze drobiazgi.

Pokój dla nastolatka musi zostać totalnie przebudowany. Dobrze, jeżeli będzie oddawał indywidualny styl. Nowe gadżety zastąpią dawne zabawki. Pojawią się kosmetyki, sprzęt sportowy i kolumny audio czy jakieś instrumenty (np. gitara). Dlatego niezbędna okaże się duża szafa i dodatkowo regał. Uwaga! Aby dwunastoletni syn nie przeszkadzał innym domownikom, warto pomyśleć o wyciszeniu drzwi.

Wybieramy łóżko i malujemy ściany

O łóżku już wspominaliśmy wyżej, uświadamiając, że trzeba je, wraz z wiekiem dziecka, wymienić na inne. Najważniejsze jednak jest to, że ma ono stać w centralnym punkcie w pokoju. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na nie tylko funkcjonalność, ale także na wszelkie walory dekoracyjne oraz materiał, z jakiego jest wykonane.

Jeśli chodzi o kolory, to koniecznie przełamujmy utarte schematy. Czasy, kiedy dziewczęcy pokój musiał być różowy, a chłopięcy pomalowany na niebiesko, minęły. Dziś korzystajmy z
szerokiej palety barw. Co więcej, nie decydujmy sami. Pozwólmy synowi samemu dobrać wymarzony, kolorystyczny motyw przewodni,

Podsumowując, pokój dla chłopca powinien przeobrazić się w
najbardziej zwariowane i jednocześnie fantazyjne pomieszczenie w całym rodzinnym domu. Dlatego trzeba zaufać własnej wyobraźni. Zaszaleć i nie obawiać się nawet tych najbardziej oryginalnych połączeń!