woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom Ogród Wyposażenie

Nawadnianie ogrodu a wypoczynek wokół bujnych roślin

Posiadanie w ogrodzie okazałych roślin, krzewów kwiatów oraz żywo zielonego trawnika ta marzenie każdego ogrodnika. Aby zapewnić wszystkim roślinom świeżość oraz estetyczny wygląd, konieczna jest właściwa pielęgnacja, a przede wszystkim odpowiednie nawadnianie ogrodu.

Regularne nawadnianie a posiadanie pięknego ogrodu

Każdy właściciel prywatnej posesji może w interesujący sposób zagospodarować tą przestrzeń. Przydomowy ogród to doskonałe miejsce, w którym można spędzić w miły i przyjemny sposób swój wolny czas. Można w nim nie tylko pielęgnować ośliny ozdobne, lecz także zrelaksować się podczas wspólnego grillowania z rodziną.

Aby przebywanie w ogrodzie było przyjemne muszą koniecznie znajdować się w nim w pełni zadbane krzewy i kwiaty. Niezwykle ważne w pielęgnacji wszystkich roślin jest ich odpowiednie podlewanie.
Każdy ogrodnik powinien wiedzieć, że trawnik potrzebuje aż pięć litrów wody na każdy metr kwadratowy. Z kolei młode drzewka powinny otrzymywać jednorazowo 20 litrów wody, natomiast te nieco starsze około 50 litrów wody. W odpowiednią ilość wody powinny być wyposażone wszystkie kwiaty, rośliny, warzywa oraz krzewy znajdujące się w ogrodzie.

C prawda poszczególne rośliny ogrodowe mogą czerpać wodę z opadów deszczu, ale obecnie bardzo często występują susze, a temperatury w okresie letnim przekraczają nawet 30°C. W takich niekorzystnych warunkach niezwykle ważne jest regularne nawadnianie, bowiem tylko wówczas można cieszyć się z bujnych oraz okazałych roślin.

Jak prawidłowo nawadniać ogród?

Każdy przydomowy ogród można nawadniać na kilka sprawdzonych sposobów. Wybór właściwej metody w dużej mierze jest uzależniony od czasu jaki możemy poświęcić na nawadnianie ogrodu, wielkości ogrodu oraz gatunków posiadanych w ogrodzie roślin.

Niewielki ogród można podlewać z pomocą zwykłego węża ogrodowego lub tradycyjnej konewki. Niemniej jest to dobre rozwiązanie dla tych osób, które dysponują dużą ilością wolnego czasu.

Z kolei dla zapracowanych osób będących jednocześnie pasjonatami ogrodu polecane są nowoczesne systemy nawadniania , które można w każdej chwili odpowiednio zaprogramować przy pomocy specjalnie zainstalowanego sterownika podlewania.

Doskonałym rozwiązaniem jest także korzystanie ze zraszaczy do podlewania ogrodów. Urządzenia te są podłączane do węża ogrodowego za pomocą szybko – złączki. Zraszacze umożliwiają szybie i sprawne nawodnienie trawnika na obszarze do kilkunastu metrów kwadratowych. Po podlaniu odcinka danej powierzchni zraszacz można przenieść na inny fragment ogrodu, na którym potrzebne jest także nawodnienie.

Zraszacze do ogrodu to urządzenia posiadające mnóstwo zalet. Wśród wielu z nich można wymienić mobilność oraz brak konieczności ciągłej obsługi. Niemniej zraszacze umożliwiają podlewanie tylko regularnych powierzchni ogrodu, zatem korzystając z tego urządzenia trzeba ręczne podlewać nieregularne fragmenty trawnika.

Regularne podlewanie ogrodu pozwala na posiadanie okazałych roślin. Pobyt w takim ogrodzie potrafi sprawić każdej osobie mnóstwo radości i przyjemności.