woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Budownictwo Dom Meble Wnętrze Wyposażenie

Jak urządzić łazienkę, aby była komfortowa i wygodna?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jest ona odbiciem osobowości, przyzwyczajeń oraz charakteru poszczególnych domowników. Zatem jak urządzić łazienkę, aby po ciężkim dniu spędzonym w pracy można pozwolić sobie w niej na niezapomniany relaks oraz chwile odprężenia?

Tworzywa idealne do nowoczesnej łazienki

Dziś wybór tworzyw, które potrafią pięknie zdobić ściany łazienki jest na rynku ogromny. Oprócz tradycyjnych kafli w wielu łazienkach można coraz częściej można spotkać drewno egzotyczne czy kamienie naturalne takie jak: marmur, łupek oraz granit. Niesamowitego uroku dodają także elementy szklane w postaci nowoczesnych kabin prysznicowych.

Od pewnego czasu niezwykle modne jest zestawianie ze sobą materiałów o różnorodnych fakturach. Warto zatem pobawić się kolorami i poszczególne materiały ułożyć w ciekawe mozaiki oraz wzory.
Dziś płytki w łazience wcale nie nie muszą być położone na całej ścianie, aż do sufitu. Z całą pewnością trzeba nimi pokryć miejsca, które mają nieustanny kontakt z wodą, a na pozostałych ścianach można położyć wodoodporne farby oraz tapety.

Jeśli chodzi o podłogę to wcale nie musi ona być wyłożona kaflami. Urządzając łazienkę w stylu nowoczesnym można pokusić się o położenie na podłodze drewna lub marmuru.

Jakie wybrać meble do łazienki?

Istotnym elementem w każdej dobrze wyposażonej łazience są meble. Dziś każdy właściciel mieszkania może zdecydować się na zakup gotowych zestawów mebli lub zlecić ich wykonanie na wymiar.

W łazienkach o niedużych rozmiarach doskonałym rozwiązaniem jest montaż długiego blatu na wymiar pod którym można umieścić pralkę, kosze, pojemniki oraz utworzyć półkę na kosmetyki i szuflady. Doskonałym dopełnieniem uroku każdej łazienki jest powieszenie na ścianie podświetlanego lustra w ozdobnej ramie.

Łazienka – strefa relaksu i wypoczynku

Łazienka powinna zawsze być takim miejscem, w którym po ciężkim dniu można zażyć ciepłą kąpiel oraz zrelaksować się i odprężyć.
Dziś coraz częściej w wielu domach można spotkać łazienki o bardzo dużych rozmiarach, które są podzielone na trzy strefy – relaksu, kąpielową oraz sanitarną.

W strefie kąpielowej oraz sanitarnej nigdy nie może zabraknąć: okazałej umywalki, sedesu oraz bidetu. Ponadto nieodłącznym elementem jest prysznic oraz duża wanna.

Z kolei w strefie relaksu powinna znaleźć się toaletka oraz wygodny fotel lub szezlong, a więc kanapa w kształcie wydłużonego fotela. Nieodłącznym elementem tej części łazienki są także szafki i regały na kosmetyki, świecie, ręczniki oraz pozostałe akcesoria.

Obszar sanitarny oraz strefy relaksu można oddzielić parawanem lub ścianką wykonaną ze szkła piaskowanego lub nieprzezroczystego.
W strefie wypoczynku powinny zawsze znajdować się prysznice z hydromasażem, biczami wodnymi, które to sprawią, że pobyt w łazience będzie niesamowicie miły oraz przyjemny.

Aby w dużej łazience skutecznie uniknąć wrażenia pustki oraz chłodu warto wybrać układ z wyspą. Wówczas to w środkowej części łazienki należy umieścić stylizowaną wannę w kształcie owalu na ozdobnych nóżkach. Część tę można oddzielić ścianką i zamontować na niej umywalkę na blacie oraz duże lustro.

Propozycji na efektowne urządzanie łazienki jest mnóstwo, zatem każdy użytkownik może urządzić to pomieszczenie na miarę swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.