woodroom.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Budownictwo Dom Meble Wnętrza Wyposażenie

Jak urządzić łazienkę, aby była komfortowa i wygodna?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jest ona odbiciem osobowości, przyzwyczajeń oraz charakteru poszczególnych domowników. Zatem jak urządzić łazienkę, aby po ciężkim dniu spędzonym w pracy można pozwolić sobie w niej na niezapomniany relaks oraz chwile odprężenia?

Tworzywa idealne do nowoczesnej łazienki

Dziś wybór tworzyw, które potrafią pięknie zdobić ściany łazienki jest na rynku ogromny. Oprócz tradycyjnych kafli w wielu łazienkach można coraz częściej można spotkać drewno egzotyczne czy kamienie naturalne takie jak: marmur, łupek oraz granit. Niesamowitego uroku dodają także elementy szklane w postaci nowoczesnych kabin prysznicowych.

Od pewnego czasu niezwykle modne jest zestawianie ze sobą materiałów o różnorodnych fakturach. Warto zatem pobawić się kolorami i poszczególne materiały ułożyć w ciekawe mozaiki oraz wzory.
Dziś płytki w łazience wcale nie nie muszą być położone na całej ścianie, aż do sufitu. Z całą pewnością trzeba nimi pokryć miejsca, które mają nieustanny kontakt z wodą, a na pozostałych ścianach można położyć wodoodporne farby oraz tapety.

Jeśli chodzi o podłogę to wcale nie musi ona być wyłożona kaflami. Urządzając łazienkę w stylu nowoczesnym można pokusić się o położenie na podłodze drewna lub marmuru.

Jakie wybrać meble do łazienki?

Istotnym elementem w każdej dobrze wyposażonej łazience są meble. Dziś każdy właściciel mieszkania może zdecydować się na zakup gotowych zestawów mebli lub zlecić ich wykonanie na wymiar.

W łazienkach o niedużych rozmiarach doskonałym rozwiązaniem jest montaż długiego blatu na wymiar pod którym można umieścić pralkę, kosze, pojemniki oraz utworzyć półkę na kosmetyki i szuflady. Doskonałym dopełnieniem uroku każdej łazienki jest powieszenie na ścianie podświetlanego lustra w ozdobnej ramie.

Łazienka – strefa relaksu i wypoczynku

Łazienka powinna zawsze być takim miejscem, w którym po ciężkim dniu można zażyć ciepłą kąpiel oraz zrelaksować się i odprężyć.
Dziś coraz częściej w wielu domach można spotkać łazienki o bardzo dużych rozmiarach, które są podzielone na trzy strefy – relaksu, kąpielową oraz sanitarną.

W strefie kąpielowej oraz sanitarnej nigdy nie może zabraknąć: okazałej umywalki, sedesu oraz bidetu. Ponadto nieodłącznym elementem jest prysznic oraz duża wanna.

Z kolei w strefie relaksu powinna znaleźć się toaletka oraz wygodny fotel lub szezlong, a więc kanapa w kształcie wydłużonego fotela. Nieodłącznym elementem tej części łazienki są także szafki i regały na kosmetyki, świecie, ręczniki oraz pozostałe akcesoria.

Obszar sanitarny oraz strefy relaksu można oddzielić parawanem lub ścianką wykonaną ze szkła piaskowanego lub nieprzezroczystego.
W strefie wypoczynku powinny zawsze znajdować się prysznice z hydromasażem, biczami wodnymi, które to sprawią, że pobyt w łazience będzie niesamowicie miły oraz przyjemny.

Aby w dużej łazience skutecznie uniknąć wrażenia pustki oraz chłodu warto wybrać układ z wyspą. Wówczas to w środkowej części łazienki należy umieścić stylizowaną wannę w kształcie owalu na ozdobnych nóżkach. Część tę można oddzielić ścianką i zamontować na niej umywalkę na blacie oraz duże lustro.

Propozycji na efektowne urządzanie łazienki jest mnóstwo, zatem każdy użytkownik może urządzić to pomieszczenie na miarę swoich potrzeb.